Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Nieletni i procenty

Autor: Marta Drzewiecka
Grupka nastolatków w wieku od 14 do 16 lat postanowiła umilić sobie alkoholem wspólnie spędzany czas. Los im jednak nie sprzyjał. Strażniczki miejskie złapały ich na gorącym uczynku podczas degustacji trunku.
zdjecie

Czwartek, 18 czerwca. Zbliżała się godzina 17:00. Funkcjonariuszki z Referatu VI jechały ulica Modrą. W pewnej chwili zauważyły pięcioosobową grupę nastolatków, którzy spożywali alkohol. Na widok radiowozu pospiesznie odstawili butelkę z wysokoprocentowym napojem na pobocze drogi. Strażniczki od razu udały się w ich kierunku.  

Nieletni przyznali się do spożywania alkoholu. Poinformowali nas, że kupił im go nieznany mężczyzna w pobliskim sklepie spożywczym. Zakupił im też paczkę papierosów – mówi młodszy inspektor Dominika Paszkiewicz.

Funkcjonariuszki wezwały na miejsce patrol policji, który przejął dalsze czynności wobec nastolatków. Po nieletnich amatorów napojów z procentami przyjechali ich rodzice. Jak informuje aspirant sztabowy Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku funkcjonariusze zajmujący się sprawami nieletnich przeprowadzili z nimi rozmowy w obecności opiekunów. Dodatkowo po skompletowaniu materiałów zostaną skierowane do sądu rodzinnego i nieletnich wnioski w związku z podejrzeniem zagrożenia demoralizacją.