Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Miłośnik starych aut i cudzych rzeczy

Zagubiony starszy panBył poszukiwany przez policję za liczne kradzieże. Przez pewien czas wymykał się wymiarowi sprawiedliwości. Zgubiło go niesprawne auto. Pojazd w takim stanie nie mógł nie zwrócić uwagi przejeżdżającego obok patrolu.

Piątek, 9 czerwca. Wspólny patrol straży miejskiej i policji jechał ulicą Podwale Przedmiejskie. Około godziny 19.30 funkcjonariusze zauważyli samochód, którego stan już na pierwszy rzut oka pozostawiał wiele do życzenia.

Mundurowi natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli. Istniało duże prawdopodobieństwo, że auto będzie stanowiło zagrożenie dla ruchu drogowego. Szybki ogląd sytuacji tylko potwierdził przypuszczenia funkcjonariuszy. Samochód miał pękniętą tylną belkę osi pojazdu.

Jak się okazało, nie był to koniec kłopotów kierowcy. Podczas legitymowania mundurowi ustalili, że mężczyzna jest poszukiwany przez policję w związku z licznymi kradzieżami.

Niesprawny samochód szybko znalazł się na parkingu administracyjnym. Jego właściciel z kryminalną przeszłością został przewieziony na komisariat policji. Po czynnościach wyjaśniających mężczyznę zabrano do Policyjnej Izby Zatrzymań.