Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Mikołajki ze strażnikami

Mikołajki ze strażnikamiDrobne upominki i wspólna zabawa z Lwami Leosiami. Małych pacjentów dwóch gdańskich placówek medycznych odwiedzili funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki. Prezenty odebrało 85 dzieci.

W przygotowanych przez mundurowych paczkach były: Puzzle Ekologicznej Klasy „Czyste Miasto” oraz zakładki do książek „Bezpieczne Dzieciństwo” z najważniejszymi zasadami, o których najmłodsi powinni pamiętać w domu, w drodze do szkoły, podczas wakacji i ferii oraz w przypadku kontaktów z nieznajomymi. Program profilaktyczny „Bezpieczne Dzieciństwo” realizowany jest przez funkcjonariuszy w gdańskich przedszkolach i szkołach podstawowych od kilku lat z dużym powodzeniem.

W piątek 4 grudnia strażnicy odwiedzili dzieci na Oddziale Leczenia Zeza i Niedowidzenia przy ulicy Wejhera oraz Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 29 w Szpitalu Dziecięcym Polanki. W obu placówkach najpierw odbyło się rozdanie prezentów, a później trwała wspólna zabawa z naszymi maskotkami czyli Lwami Leosiami.

Małych pacjentów gdańskich szpitali strażnicy odwiedzają na początku grudnia już od kilku lat.

Mikołajki to tradycyjne święto, obchodzone w katolicyzmie i prawosławiu 6 grudnia. Od średniowiecza w wigilię tego dnia święty Mikołaj (a właściwie osoba przebrana za niego) przynosił najmłodszym prezenty. W średniowiecznej Europie zachodniej uważano świętego Mikołaja, biskupa Miry za patrona dzieci. Do XIX wieku na ziemiach polskich był to dzień wolny od pracy. (źródło: Wikipedia)

[gallery link="file" ids="13657,13658,13659,13660,13661,13662"]
Aktualizacja (7 grudnia 2015 r.):
Kolejna impreza mikołajkowa z udziałem strażników z Referatu Profilaktyki odbyła się w sobotę 5 grudnia w Szkole Podstawowej nr 84 przy ulicy Otomińskiej. Funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki przeprowadzili tam konkursy dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Najmłodszych zabawiał Lew Leoś.