Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Mikołaj odwiedził Dom „Przy Lesie”

Te spotkania to już tradycja. Każde jest wyjątkowe i wzruszające. Jak co roku strażnicy odwiedzili podopiecznych Domu „Przy Lesie”, by przekazać im świąteczne upominki. Młodzi mieszkańcy czekali na nich z pysznym poczęstunkiem. Potem było wspólne świętowanie i długie rozmowy.
słodycze tapczan zabawki

Tegoroczne spotkanie odbyło się w sobotę, 15 grudnia. O godzinie 15.00 strażnicy z Referatu II pojawili się w Domu „Przy Lesie”. Jak mówią, już od progu czuć było atmosferę nadchodzących świąt. Wnętrze domu zostało przepięknie udekorowane własnoręcznie zrobionymi ozdobami świątecznymi. Dzieci oczekiwały na swoich gości z radością i niecierpliwością.

Zostaliśmy wspaniale ugoszczeni. Dzieci wraz z wychowawczynią przygotowały pyszne ciasta i zaprosiły nas na wspólną kolację. Rozmowom przy stole nie było końca – mówi młodszy specjalista Anna Paszkiewicz. strażnicy miejscy z młodym chłopcem siedzą przy stole Wigilijnym

Pod choinką mundurowi zostawili dla wszystkich prezenty oraz karty podarunkowe. Upominki bardzo ucieszyły zarówno młodszych, jak i tych trochę starszych podopiecznych Domu „Przy Lesie”.

Bardzo trudno było nam się pożegnać. Umówiliśmy się, że na wiosnę przyjedziemy pomóc przy małych remontach i pracach porządkowych – dodaje Anna Paszkiewicz.

Dom Dziecka „Przy Lesie”, który mieści się przy ulicy Wiosłowej w Gdańsku, ma 12 podopiecznych w wieku od 3 do 17 lat – 2 dziewcząt i 10 chłopców. Gdańscy strażnicy przyjaźnią się z placówką od wielu lat. Młodzi ludzie mogą liczyć na wsparcie mundurowych nie tylko od święta. Nasi funkcjonariusze wielokrotnie angażowali się w prace remontowe w budynku lub w porządkowanie ogrodu.

Ogromnie dziękujemy wszystkim pracownikom Straży Miejskiej w Gdańsku, którzy jak zawsze bardzo chętnie i licznie wzięli udział w akcji przygotowania prezentów dla Domu Dziecka „Przy Lesie”!