Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Mieszkańcy doceniają naszą pracę

Mieszkańcy doceniają naszą pracęMotto Straży Miejskiej "Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców" jest czymś więcej niż zwykłym sloganem o czym zaświadczają Gdańszczanie!

Na stronie internetowej naszej formacji znajduje się formularz kontaktowy, dzięki któremu można zgłaszać potrzebę interwencji. W ostatnim czasie mieszkańcy skorzystali z niego, aby podziękować funkcjonariuszom za ich prace.

Pani Monika z ul. Kartuskiej przysłała nam wiadomość, w której wyraża słowa uznania i wdzięczności za pracę jaką dzielnicowy Jacek Tarasiewicz z Referatu I wykonuje każdego dnia. Podkreśliła również, że strażnik wykazuje się niezwykłą aktywnością i troską o podległy mu rejon nie zapominając przy tym o wysokim poziomie kultury osobistej.

Pan Stanisław – kierowca ciężarówki ze Słupska, który w związku z obowiązkami odwiedzał Gdańsk – także przesłał do nas ciepłe słowa doceniające prace strażników. Tym razem chwalony był patrol, który 26 kwietnia udzielił wsparcia w rejonie targowiska przy ul. Chłopskiej na gdańskim Przymorzu. Pan Stanisław został wprowadzony w błąd co do umiejscowienia sklepu i wjechał samochodem ciężarowym na parking przy przedłużeniu ul. Krzywoustego co skutkowało zablokowaniem ruchu. Funkcjonariusze Straży Miejskiej pomogli mu stamtąd wyjechać udzielając wszelkich niezbędnych informacji dotyczących infrastruktury drogowej znajdującej się w pobliżu.

Także nasz numer alarmowy 986 okazał się przydatny jeśli chodzi o miłe słowa skierowane do strażników miejskich z Gdańska. Uwagę Pani Marii – mieszkanki ul. Garncarskiej znajdującej się na gdańskim Śródmieściu, która niedawno do nas zadzwoniła – zwróciła strażniczka z samochodu o numerze służbowym "05", która to wspaniale poradziła sobie z osobami pijącymi alkohol na okolicznym skwerze.

Pani Marii, Pani Monice oraz Panu Stanisławowi dziękujemy za miłe słowa, które bez wątpienia pomagają funkcjonariuszom w codziennej pracy i dowodzą, że niepochlebne opinie na temat formacji, które regularnie pojawiają się lokalnej prasie nie są w żaden sposób reprezentatywne.