Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Miał być alkohol, a było zanieczyszczanie

Autor: Robert Kacprzak
Niemal codziennie pojawiają się zgłoszenia o spożywaniu napojów wyskokowych pod chmurką. Tak było i tym razem. Wszak strażnicy nie ujawnili spożywania alkoholu, ale finalnie mandat został nałożony.
Niebieskie swiatla na dachu radiowozu straży miejskiej, w tle krzewy i czyste niebo

Wtorek, 25 czerwca. Minęła 17:30, gdy na numer 986 wpłynęła informacja, że przed jednym z bloku przy ul. Świdnickiej spożywany jest alkohol. Dyżurny na miejsce skierował funkcjonariuszy z Referatu III.

Po kilku minutach strażnicy byli już pod wskazanym adresem. Na kamieniu pod drzewem siedziała kobieta. Obok niej stały dwa wózki, które służyły do zbierania surowców wtórnych. Mundurowi chwilę rozmawiali z nią porozmawiali. Kobieta nie spożywała alkoholu. Powiedziała strażnikom, że czeka na kolegę.

Gdy funkcjonariusze wrócili do radiowozu, wrócił znajomy, na którego czekała kobieta. Mężczyzna nie zważając na obecność strażników pod drzewem zaczął załatwiać potrzebę fizjologiczną. Mundurowi podjęli interwencję, która zakończyła się nałożeniem mandatu na sprawcę wykroczenia.

kobieta siedzi na kamienu obok niej dwa wózki dziecięce, za nią mężczyzna załatwia potrzebę fizjologiczną

Przypominamy, że zgodnie z art. 145 § 1 ustawy Kodeks Wykroczeń „Kto zanieczyszcza lub zaśmieca obszar kolejowy lub miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny nie niższej niż 500 złotych.”.

Informacje o publicznych toaletach można znaleźć na stronie gzdiz.gda.pl oraz w aplikacjach „Jestem z Gdańska” i „Karta turysty” (więcej informacji na stronie gdansk.pl).