Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Mgła, czyli dlaczego warto zwolnić

Mgła, czyli dlaczego warto zwolnićNie tylko piloci lądujący swoimi maszynami w Rębiechowie mają problemy ze względu na warunki, które od kilku dni panują na gdańskim niebie. Kierowcy również powinni zwracać baczną uwagę na mgłę, ponieważ niedostosowanie się do panującej aury może szybko się skończyć w przydrożnym rowie.

Funkcjonariusze z Referatu V patrolujący w dniu wczorajszym rejon ul. Kartuskiej byli świadkami właśnie takiej sytuacji. Kilka minut przed godziną 9 mundurowi zauważyli jak samochód marki skoda włączał się do ruchu jednak w wyniku bardzo ograniczonej widoczności manewr, który wykonał kierowca nie przyniósł zamierzonego rezultatu i auto wpadło do rowu.

Funkcjonariusze natychmiast przystąpili do akcji i wydostali kierowcę z pojazdu. Na szczęście mężczyźnie nic się nie stało. Kilka minut później na miejscu pojawiła się pomoc drogowa, która wyciągnęła auto z rowu.

Zachęcamy kierowców, by w przypadku ograniczonej widoczności i niekorzystnych warunków atmosferycznych zachowywali szczególną ostrożność przy prowadzeniu pojazdu.

[gallery link="file" ids="11518,11519,11520"]