Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Masz psa? Przyjdź po torebki do sprzątania nieczystości po nim!

Masz psa? Przyjdź po torebki do sprzątania nieczystości po nim!

Posprzątaj po swoim psie. Dasz radę!”. Kolejny raz będziemy o tym przekonywać właścicieli psów – tych, którzy wciąż nie wierzą we własne siły i możliwości. Na zachętę rozdamy torebki na psie odchody, zakupione przez Miasto Gdańsk. Wszystko w trosce o czyste chodniki, trawniki i o nasz wspólny komfort.

Przedstawicieli gdańskiego Magistratu, Zarządu Dróg i Zieleni oraz Straży Miejskiej można będzie spotkać obok molo w Brzeźnie w środę 5 listopada, w godz. 10:30-11:30. Będziemy edukować i przekonywać. Rozdamy torebki, pokażemy też jak ich używać. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców Grodu nad Motławą!

Przy okazji przypominamy, że konieczność sprzątania psich nieczystości wynika z zapisów Uchwały nr XXXII/684/12 Rady Miasta Gdańska z dnia 29 listopada 2012 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Gdańska. Każda osoba ma obowiązek natychmiastowego usuwania zanieczyszczeń spowodowanych przez jego zwierzę. Za nieprzestrzeganie tego przepisu grozi mandat w wysokości od 20 do 500 złotych.

Problem właścicieli psów, którzy nie chcą sprzątać po swoich pupilach niestety wciąż istnieje, choć jak wynika ze statystyk Straży Miejskiej, jego skala z roku na rok maleje. W 2012 roku funkcjonariusze byli zmuszeni podjąć 445 interwencji (nałożyli 121 mandatów), w roku 2013 liczba interwencji wyniosła 327 (58 mandatów), natomiast od początku 2014 roku były 173 interwencje (29 mandatów).

Liczymy, że dzięki kolejnym akcjom edukacyjnym, mieszkańcy Gdańska będą mieli coraz mniej okazji do narzekania na niepoprawnych właścicieli psów. A tymczasem zapraszamy wszystkich do Brzeźna!