Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Martwa foka na plaży

Martwa foka na plażyMorze wyrzuciło na brzeg martwą fokę. Informacja o nieżywym ssaku szybko trafiła do straży miejskiej. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce, w którym leżało zwierzę i wezwali Błękitny Patrol WWF.

Wtorek, 25 lipca. Strażnicy z Referatu I patrolowali na rowerach pas nadmorski. Około godziny 11.00 otrzymali ze Stanowiska Kierowania informację o martwej foce na plaży. Funkcjonariusze od razu udali się we wskazane miejsce. Na wysokości wejścia na plażę nr 55, zauważyli leżącego na brzegu nieżywego ssaka.

Mundurowi potwierdzili zgłoszenie. Zaraz potem zabezpieczyli taśmą miejsce, w którym leżało martwe zwierzę. Dzięki temu plażowicze i osoby spacerujące brzegiem morza nie miały do niego dostępu. Stanowisko Kierowania skontaktowało się w tym czasie z Błękitnym Patrolem WWF.

Po kilku minutach do funkcjonariuszy dołączyła wolontariuszka Błękitnego Patrolu. Kobieta obejrzała fokę i uznała, że trzeba będzie pobrać próbki do dalszych badań. Ciało zwierzęcia zostało zabezpieczone i usunięte z plaży.

Co zrobić, jeśli na plaży zobaczymy martwą fokę?

Jak najszybciej powinniśmy poinformować o tym Błękitny Patrol WWF (tel. +48 795 536 009). Można również zadzwonić na numer alarmowy straży miejskiej 986.