Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Mali goście w siedzibie straży

Wizyta uczniów klasy 0a ze Szkoły Podstawowej nr 8 na Chełmie - 12.05.2015 r.Tacy goście są u nas zawsze bardzo mile widziani! Wizytę w siedzibie Straży Miejskiej przy ulicy Elbląskiej złożyła we wtorkowy poranek ponad 20-osobowa grupa dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 8 na Chełmie. Uczniów klasy Oa już w progu powitał Lew Leoś.

Maluchy miały okazję zwiedzić cały budynek i zajrzeć do miejsc niedostępnych dla osób postronnych. Potem wzięły udział w zajęciach ”Postępowanie ze zwierzętami” (z elementami „Bezpiecznego dzieciństwa”). Z dużym zainteresowaniem obejrzały film „Mój Przyjaciel Rex”.

Wiele emocji wzbudziło wspólne oglądanie radiowozu. Każdy z uczniów chciał choć przez chwilę posiedzieć za kierownicą pojazdu, powiedzieć coś do radiotelefonu lub wziąć do ręki kajdanki.

Przez cały czas gościom towarzyszył Lew Leoś, który poczęstował maluchy cukierkami oraz obdarował gadżetami odblaskowymi. Nasza maskotka cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i była oblegana niemal przez cały czas. Uczniowie chętnie robili sobie z nią pamiątkowe zdjęcia.

Dzieci są zachwycone – powiedziała na pożegnanie wychowawczyni klasy Anna Kryszeń. Mogły wszystkiego dotknąć, duża część zajęć oparta była na praktycznym poznawaniu. W tym wieku to niezwykle istotne. Wrażenia są naprawdę bardzo pozytywne – dodała.

Co podobało się dzieciom najbardziej? Podobno wszystko! Tak przynajmniej twierdziło wiele z nich. Pytane o szczegóły wymieniały: film, oglądanie radiowozu oraz prezenty. Mnóstwo komplementów usłyszał od gości Lew Leoś.

Nasze wrażenia są po tej wizycie również bardzo pozytywne. Nie ukrywamy: takich gości zawsze przyjmujemy z ogromną radością!

[gallery link="file" ids="12606,12607,12608"]