Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Mali aktorzy i ważne tematy

Za nami VII edycja konkursu małych form teatralnych. Dzieci z pięciu gdańskich przedszkoli zaprezentowały swoje przedstawienia na deskach Teatru Miniatura. Poprzez sztukę i zabawę przedszkolaki oraz ich nauczyciele pokazali, jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze i dbałość o porządek w najbliższym otoczeniu.
przedszkolaki strażnicy i aktorzy Teatru Miniatura na scenie teatru poduszka puzzle

Tegoroczna edycja konkursu odbyła się 26 listopada. Uczestnicy mieli do wyboru dwa tematy przedstawień: „Jestem bezpieczny na drodze” lub „Umiem segregować odpady”. Było dużo śpiewu, tańca, nietuzinkowych pomysłów oraz ciekawych charakteryzacji. Na teatralnej scenie przedszkolaki czuły się jak ryby w wodzie. Pokazały też, że mają imponującą wiedzę na temat zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, a segregowanie odpadów nie stanowi dla nich żadnego problemu.

Spektakle najmłodszych zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Członkowie komisji konkursowej długo naradzali się i zastanawiali nad werdyktem. Ostatecznie pierwsze miejsce otrzymały ex aequo wszystkie dziecięce reprezentacje.

W VII przeglądzie Małych Form Teatralnych wzięły udział gdańskie przedszkola:

– nr 1 „Tęczowa Jedyneczka” (ul. Władysława IV 14),

– nr 15 „Niezapominajka” (ul. Waryńskiego 36),

– nr 31 „Słoneczko” (ul. Krowoderska 8),

– nr 32 „Świętojańskie Skrzaty” (ul. Świętojańska 26),

– nr 82 (ul. Damroki 137).

Przedszkolaki zostały obdarowane nagrodami rzeczowymi. Małym artystom wręczał nagrody Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta miasta Gdańska ds. polityki społecznej. Na wszystkich czekał też słodki poczęstunek.

I młodszych i starszych w czasie imprezy zabawiały dwa strażowe lwy-maskotki. Dzieci oraz ich opiekunowie mieli również okazję posłuchać pogadanki naszych funkcjonariuszy na temat bezpiecznego dzieciństwa.

Głównymi organizatorami przeglądu Małych Form Teatralnych są: Straż Miejska w Gdańsku oraz Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miasta Gdańska.