Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Makieta w niebezpieczeństwie, wandale złapani

Makieta w niebezpieczeństwie, wandale złapani

To miał być kolejny, zwykły dyżur w studio miejskiego monitoringu. Jednak już w czasie rutynowego sprawdzania sprzętu, operatorzy zwrócili uwagę, że obok Ratusza Głównego Miasta dzieje się coś dziwnego. Wycelowali kamery we właściwym kierunku, zrobili zbliżenie i oto ich oczom ukazał się dość zaskakujący widok…

Obraz na monitorze nie pozostawiał żadnych wątpliwości, mimo że na dworze wciąż było dość ciemno: oto pięciu mężczyzn wyrażało podejrzane zainteresowanie makietą Ratusza Głównego Miasta, ustawioną na ulicy Długiej. Zachowanie trzech z nich nie pozostawiało żadnych wątpliwości, z pewnością nie byli to zainteresowani zabytkiem turyści.

Jeden z panów manipulował przy wieży makiety jakimś przedmiotem i próbował ją oderwać, szarpiąc oburącz. Drugi również wkładał sporo wysiłku w to, by wieża przestała stanowić całość z resztą obiektu. Natomiast trzeci ze sprawców wszedł nogami na podest makiety i chciał ją w całości oderwać z mocowania.

O tym co dzieje się przed ratuszem poinformowany został oficer dyżurny policji. Jak się okazało, alarm podniosła też ochrona zabytku. Na miejsce natychmiast skierowane zostały zmotoryzowane patrole.

Widząc pędzące radiowozy, mężczyźni rzucili się do ucieczki. Jednak i w tej sytuacji miejski monitoring okazał się nieoceniony! Już chwilę później namierzony został jeden z poszukiwanych, który doprowadził funkcjonariuszy policji do reszty grupy. Zatrzymanie pięciu krewkich panów na jednym z podwórek okazało się formalnością.

Czy miał to być zwykły akt wandalizmu, czy może próba kradzieży makiety, tego na razie nie wiadomo. Okoliczności zdarzenia, do którego doszło na ulicy Długiej we wtorek 24 lutego, około godziny 6:00, wyjaśnia policja.

[video youtube="OkCrcRgXT8E"]