Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Lisek w Raduni, służby w akcji

Lisek w Raduni, służby w akcjiPrzemoczony, przestraszony i bardzo osłabiony. Lis, który w dniu wczorajszym wpadł do kanału gdańskiej rzeki nie był w stanie o własnych siłach się stamtąd wydostać. Na szczęście czujnością i profesjonalizmem po raz kolejny wykazali się strażacy oraz funkcjonariusze z Referatu VI.

Kilka minut po godzinie 9:00 strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie, że w kanale Raduni znajduje się lisek. Nie wiadomo, czy zwierze zostało tam wrzucone czy też, ze względu na nieroztropny spacer, samo przez przypadek tam wpadło. Najważniejsze było, aby rudy zwierzak uzyskał szybką pomoc.

Funkcjonariusze z Referatu VI po przybyciu na miejsce zauważyli lisa, który całkowicie przemoczony siedział na krze. Mundurowi wezwali na miejsce strażaków, którzy dysponując odpowiednim sprzętem byli w tej sytuacji niezbędni.

Po kilku minutach zwierzak był już w rękach funkcjonariuszy. O dalszy los osłabionego i zziębniętego lisa zadbają strażacy; dopiero po tym jak odzyska on siły zostanie wypuszczony na wolność.

[gallery link="file" ids="11626,11624,11625"]