Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

"Lew" miniaturka szuka swojego właściciela

Autor: Andrzej Hinz
Kilka dni temu w siedzibie Referatu Ekologicznego pojawił się nietypowy gość. Był to królik, którego ktoś prawdopodobnie porzucił. Wystraszonego futrzaka znalazła przypadkowa kobieta. O pomoc w znalezieniu właściciela lub nowego opiekuna poprosiła strażników miejskich.
królik lwi

Wtorek, 31 stycznia. O godzinie 18:30 na numer 986 zadzwoniła kobieta i przekazała dyżurnemu, że przed swoją posesją w dzielnicy Osowa znalazła królika. Podała lokalizację, w której czeka ze znalezionym zwierzakiem. Do realizacji zgłoszenia dyżurny wysłał funkcjonariuszki z Referatu Ekologicznego.

Na miejscu czekała już zgłaszająca. W rękach trzymała karton ze znalezionym gryzoniem. Strażniczki ustaliły, że jest to królik lwi. Kobieta, która go znalazła, powiedziała strażniczkom, że zwierzę mogło komuś uciec lub ktoś je podrzucił. Początkowo chciała je przygarnąć, jednak ze względu na swoje problemy zdrowotne nie mogła tego zrobić.

Funkcjonariuszki zabrały zwierzę do siedziby Referatu Ekologicznego. Tam niecodziennego gościa otoczyły troskliwą opieką, zapewniając mu między innymi pożywienie. Królik aktualnie czeka na swojego właściciela u tymczasowego opiekuna. W sprawie zwierzęcia można kontaktować się z funkcjonariuszami Referatu Ekologicznego pod numerami telefonów: (58) 340 36 97 lub (58) 340 37 93.