Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Lepkie ręce w autobusie!

Lepkie ręce w autobusie!Zabrał cudzą własność, ale tłumaczył, że chciał oddać. Dziwne poczucie humoru, a może specyficzna forma rozrywki? Trudno powiedzieć. Najważniejsze jednak, że dzięki wczorajszej szybkiej akcji funkcjonariuszy straży miejskiej poszkodowany mężczyzna odzyskał swój portfel.

Była godzina 18:15 kiedy do funkcjonariuszy z Referatu VI, którzy patrolowali rejon ul. Stryjewskiego podbiegł mężczyzna prosząc o pomoc. Wyjaśnił on funkcjonariuszom, że utracił portfel z dokumentami i pieniędzmi w trakcie podróży autobusem linii 111.

Mundurowi nie potrzebowali więcej informacji i natychmiast udali się na pętlę autobusową znajdującą się na Górkach Zachodnich gdzie stał wspomniany pojazd. Strażnicy przeszukali autobus, a po rozmowie z kierowcą i pasażerami mundurowi ustalili, że jeden z podróżujących odpowiada za kradzież.

Amator cudzej własności wyjaśnił, że tylko na chwilę przywłaszczył sobie portfel i chciał go później zwrócić. Dzięki sprawnej akcji strażników ta dziwna rozrywka została zakończona, a poszkodowany odzyskał pakiet dokumentów oraz pieniądze.

Mieszkańców Gdańska zachęcamy do zwracania uwagi na to gdzie wkładamy portfel (mężczyźni często umieszczają go w tylnej kieszeni spodni co wcale nie jest najlepszym rozwiązaniem) oraz – tutaj szczególna uwaga do pań – czy torebka, którą mamy na ramieniu jest zapięta. Warto pamiętać, że każda, nawet najmniejsza okazja czyni złodzieja.