Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Lawendowe Wzgórze ponownie pod lupą strażników

Autor: Marta Drzewiecka
Wzmożone kontrole będą prowadzone przez trzy dni na osiedlu przy ulicy Lawendowe Wzgórze. Interwencji można się spodziewać od wczesnych godzin porannych. Działania są odpowiedzią na liczne zgłoszenia mieszkańców.
279

Akcja na Lawendowym Wzgórzu potrwa od wtorku do czwartku (1-3 października). Jej celem jest ograniczenie liczby popełnianych wykroczeń do minimum. Strażnicy przypomną też kierowcom o obowiązku stosowania się do zasad i przepisów.

Nasze działania to efekt dużej liczby zgłoszeń, które otrzymujemy od mieszkańców osiedla. Ciągle nie brakuje na nim kierowców, którzy nie stosują się do zasad obowiązujących w strefie zamieszkania i lekceważą znaki drogowe - mówi Tomasz Zubek, kierownik Referatu Dzielnicowego IV.

Patrole wyjadą w rejon wcześnie rano, na miejscu będą już przed godziną 6:00. Zakończenie działań dopiero wieczorem, o godzinie 21:00. Za każdym razem, gdy mundurowi stwierdzą naruszenie przepisów, podejmą interwencję. Będą blokowali koła aut, sięgną też po mandaty.

To już druga taka akcja na Lawendowym Wzgórzu. Poprzednie działania odbyły się na początku marca i również trwały trzy dni. Funkcjonariusze interweniowali 158 razy. Na sprawców wykroczeń nałożyli 94 mandaty, udzielili 34 pouczeń i sporządzili 4 wnioski o ukaranie do sądu. Wystawili też 26 zawiadomień o popełnieniu wykroczenia. 93 razy strażnicy zakładali na koła aut blokady, a jeden pojazd został odholowany na parking administracyjny.

Najczęściej popełnianymi wykroczeniami drogowymi w rejonie ulicy Lawendowe Wzgórze są: parkowanie aut na terenie strefy zamieszkania (znak D-40) w miejscach niewyznaczonych oraz niestosowanie się do znaku B-36 (zakaz zatrzymywania się). W niektórych miejscach zarządca terenu (organizator ruchu) umieścił tabliczki T-24 informujące o obowiązkowym odholowaniu pojazdu na koszt właściciela.

Wyniki akcji:

Na sprawców wykroczeń strażnicy nałożyli 78 mandatów (na łączną kwotę 7240 złotych), udzielili 51 pouczeń, sporządzili 1 wniosek o ukaranie do sądu. Mundurowi wystawili też 20 zawiadomień o popełnieniu wykroczenia (są to wezwania do siedziby straży miejskiej, które będą skutkowały mandatami, pouczeniami lub wnioskami do sądu). 88 razy strażnicy zakładali na koła aut blokady, jeden pojazd został odholowany na parking administracyjny.