Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Łagodniejsze zasady bezpieczeństwa

Autor: Robert Kacprzak
Od dziś powoli wracamy do normalności. Swoją działalność mogą wznowić między innymi hotele, kina, teatry i stoki narciarskie. Nowe obostrzenia obowiązują do 28 lutego.
Untitled 1

Od 12 lutego rząd wprowadza złagodzone restrykcje w walce z rozprzestrzenianiem koronawirusa SARS-CoV-2. Pozwala na to stabilna sytuacja epidemiczna w kraju. Zmienione zasady bezpieczeństwa zostają wprowadzone warunkowo na dwa tygodnie.

Obostrzenia obowiązujące od 12 lutego:

  • Hotele – dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego (50% dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi, na życzenie gości. Restauracje hotelowe pozostaną zamknięte, posiłki mogą być serwowane tylko do pokoi).
  • Kina, teatry, opery i filharmonie ponownie otwarte – podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących. Obowiązują maseczki. Zakaz konsumpcji.
  • Otwarte stoki i baseny (Aquaparki nadal będą nieczynne).
  • Siłownie nadal zamknięte.
  • Otwarte boiska zewnętrzne, korty itp. – wznowiony amatorski sport na świeżym powietrzu.
  • Restauracje – tak jak do tej pory – będą mogły wydawać posiłki na wynos i w dowozie.

Poza tym nadal obowiązuje utrzymywanie co najmniej 1,5-metrowej odległości między pieszymi. W miejscach publicznych koniecznie trzeba zasłaniać usta i nos, m.in. na ulicy, w autobusie, w przychodni, sklepie czy w kościele.

Aktualne ograniczenia i zasady bezpieczeństwa na stronie gov.pl