Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Krótki żywot niebezpiecznej studzienki

Krótki żywot niebezpiecznej studzienkiDwa metry głębokości, a w nich substancja, do której nikt nie chciałby wpaść. Tego typu wątpliwa atrakcja pojawiła się przy ul. Tamka na gdańskich Stogach. W związku z zaistniałą sytuacją skutecznie interweniowali funkcjonariusze z Referatu VI.

W poniedziałek, 13 kwietnia, około godziny 13:00 strażnicy miejscy patrolujący rejon Stogów zostali poinformowani, że przy jednej z posesji przylegającej do przystani dla tramwaju wodnego znajduje się niezabezpieczona studzienka. Zgłaszający poinformował, że głębokość owej dziury wynosi ok. 2 metrów, dlatego też istnieje potencjalne niebezpieczeństwo dla okolicznych mieszkańców oraz zwierząt.

Mundurowi oznakowali teren oraz poinformowali Stanowisko Kierowania Prewencją Straży Miejskiej w Gdańsku o potrzebie zabezpieczenia wspomnianej studzienki.

Ponowna kontrola, która miała miejsce 17 kwietnia około godziny 11:00 wykazała, że okoliczni mieszkańcy mogą być spokojni - studzienka została gruntownie zabezpieczona.

[gallery link="file" ids="12466,12467,12468"] [video youtube="vGdvX8c9UCY"]