Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Zderzył się z barierką

Autor: Andrzej Hinz
Pewien mężczyzna kupił sobie skuter. Długo się nim jednak nie nacieszył... Do poważnego w skutkach wypadku doszło w pobliżu Bramy Żuławskiej. Kierujący jednośladem zakończył swoją pierwszą przejażdżkę w szpitalu.
skuter wypadek

Środa, 18 września. Był kwadrans po godzinie 19:00. Funkcjonariusze Referatu VI wjeżdżali właśnie na estakadę przy ulicy Elbląskiej. W pewnym momencie zobaczyli leżącego na jezdni mężczynę, a obok niego skuter. Sytuacja wyglądała dość dramatycznie. Zaniepokojeni strażnicy ruszyli sprawdzić, co się stało.

Gdy podjechaliśmy do leżącego mężczyzny, był on przytomny i komunikatywny. Poinformował nas, że przewrócił się na dopiero co kupionym skuterze i uderzył w barierki energochłonne. W wyniku uderzenia doznał poważnych urazów. Miał złamaną rękę oraz nogę – mówi starszy inspektor Dariusz Krupiński.

Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy przedmedycznej. Wezwali też odpowiednie służby, które po kilku minutach przyjechały na miejsce. Ratownicy medyczni usztywnili złamane kończyny mężczyzny i zdecydowali o przewiezieniu go do szpitala. Dalsze czynności w sprawie przejęli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego.