Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Kradzież flag

Święto Niepodległości na gdańskim Przymorzu dla niektórych skończyło się niezbyt przyjemnie. Dzięki obserwacjom z monitoringu, zostali ukarani za kradzież flag.

Do dwóch zdarzeń doszło dzisiejszej nocy z 11 na 12 listopada. Pierwszy incydent miał miejsce o godzinie 00.35. Operator monitoringu na Przymorzu zaobserwował trzech młodych mężczyzn, którzy spożywali alkohol przy Zielonym Rynku. W pewnej chwili jeden z nich wszedł na bramę targowiska i zdjął z niej dwie flagi. Panowie zaczęli się nimi bawić, wymachiwać i w końcu je wyrzucili. Na miejsce przyjechał patrol policji, który ich ukarał . Flagi oddano w miejsce, z którego zostały ściągnięte.

Na pomysł zabawy z flagami wpadli też inni. O godzinie 03.10 pracownik monitoringu zauważył dwóch mężczyzn idących ulicą Droszyńskiego i wymachujących flagami. Szli w kierunku pętli, po czym cofnęli się i ukradli baner reklamowy z baru, który znajduje się na tej samej ulicy. Jak się okazało, flagi również były kradzione. Oni także zostali zatrzymani przez patrol policji i ukarani mandatami.