Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Kradzież alkoholu

Kradzież alkoholu

Pracownicy Referatu Monitoringu pomogli w zatrzymaniu amatorów napojów wyskokowych, którzy zamiast kupić alkohol w sklepie postanowili go ukraść z lokalu.

W dniu 1 lipca, około godziny 2:30 kamery monitoringu miejskiego zarejestrowały grupę 4 młodych mężczyzn, którzy wyszli z tunelu przy budynku LOTu i udali się bezpośrednio do ogródka jednego z zamkniętych już lokali, mieszczących się przy Targu Węglowym na gdańskim Śródmieściu, gdzie pod jednym z parasoli znajdowały się szafy i lodówki z napojami.

Operatorzy monitoringu zauważyli, że w czasie, gdy jeden mężczyzna obserwował teren pozostała trójka zajęła się otwieraniem lodówek, a następnie chowaniem znajdujących się tam napojów alkoholowych do kieszeni spodni i bluz.

Mając uzasadnione podejrzenie, że dokonany został czyn zabroniony, pracownicy Referatu Monitoringu poinformowali o zajściu dyżurnego komisariatu Policji jednocześnie obserwując dalsze działania podejrzanych.

Po kilku minutach grupa zaczęła oddalać się z miejsca zdarzenia w stronę tunelu przy budynku LOTu. Mężczyźni nie cieszyli się jednak długo z ukradzionego alkoholu – jeszcze zanim zeszli do podziemnego przejścia zostali zatrzymani przez policjantów.