Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Kradli maskotki pod okiem kamery

Autor: Robert Kacprzak
Ukradli 11 zabawek z automatu. Złodzieje nie zdawali sobie sprawy, że ich poczynania obserwował operator miejskiego monitoringu. Młodzi ludzie długo nie cieszyli się swoimi łupami. Po kilku minutach byli już w rękach policjantów.
Maskotki Targ Weglowy SM Gdansk monitoring

Sobotnia noc, 5 marca. Kilka minut po godzinie 23:30 uwagę operatora monitoringu wizyjnego zwróciła grupka osób na Targu Węglowym. Młodzi ludzie grali na znajdujących się tam automatach. W pewnej chwili kilkoro z nich postanowiło siłą uchylić drzwiczki automatu z pluszakami i wyciągnąć kilka zabawek.

Pracownik studia wizyjnego o zdarzeniu natychmiast powiadomił dyżurnego Komisariatu Policji II. Nadal też obserwował złodziei, którzy opuścili Targ Węglowy i kierowali się w stronę ul. Wały Jagiellońskie. Po chwili policjanci byli już na miejscu.

KMP Gdansk włamanie do automatu z zabawkam
źródło: Komenda Miejska Policji w Gdańsku

Jak informuje podinsp. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, funkcjonariusze wylegitymowali trzy kobiety i pięciu mężczyzn oraz zabezpieczyli 11 zabawek, które zostały skradzione z automatu. Po analizie zapisu z kamery monitoringu i ustaleniu okoliczności całego zdarzenia policjanci ustalili, że sprawcami przestępstwa są 16-latek z Gdańska oraz 20-letnia kobieta. Nieletni został przekazany pod opiekę rodzicom, a kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Badanie trzeźwości wykazało, że 20-latka miała w organizmie ponad promil alkoholu.

Wczoraj gdańszczanka usłyszała zarzuty włamania do automatu i kradzieży z jego wnętrza zabawek o łącznej wartości prawie 120 złotych. Dziś w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego przesłuchany zostanie 16-latek z Gdańska. Materiały trafią do sądu rodzinnego i nieletnich, który zadecyduje o jego dalszym losie. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.