Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Kontrole gdańskich taksówek
Kontrole gdańskich taksówek

Straż Miejska wraz z Policją i Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego rozpoczęli kontrole taksówek.

Dzisiaj tj. 11 maja rozpoczęła się wspólna akcja kontroli gdańskich taksówek zainicjowana przez Straż Miejską, mająca na celu wyeliminowanie nadużyć w przewozie osób.

Straż Miejska podejmuje działania związane z przestrzeganiem postanowień zawartych w kodeksie wykroczeń, dotyczących uwidaczniania cen (art. 137 § 1), koncesji (art. 60(1) § 1), w ustawie Prawo o miarach (przyrządy pomiarowe) oraz w uchwale nr XI/264/2003 Rady Miasta Gdańska  (przepisy porządkowe oraz oznaczenia taksówek).

Policja i WITD kontrolują stan techniczny pojazdów oraz wymagane dokumenty i zaświadczenia potrzebne do wykonywania przewozu osób i bagażu taksówkami (prawo jazdy, dowód rejestracyjny, badania lekarskie, licencje itp.).

Dzisiaj do południa przeprowadzono już 40 kontroli pojazdów. Straż Miejska wystawiła 4 mandaty oraz przekazała jednego kierowcę inspektorom z WITD z powodu braku ważnej koncesji.

Za popełnione wykroczenia grozi mandat karny w wysokości 500 złotych, a w przypadku łamania przepisu o uwidacznianiu cen kara grzywny może wynieść nawet 1500 złotych.

Zdjęcie zamieściliśmy dzięki uprzejmości firmy Kosycarz Foto Press. Więcej zdjęć na stronie www.kfp.pl