Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Komunikacją na plaże

Komunikacją na plaże

Tłumy odwiedzające gdańskie plaże w ciepłe dni nie muszą oznaczać zakorkowanego miasta. Wystarczy korzystać z miejskich autobusów i tramwajów.

Przypominamy, że w sezonie letnim obowiązuje specjalny rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Linie tramwajowe zwyczajowo zmierzające w kierunku plaż jeżdżą z większą częstotliwością oraz  uruchomiono dodatkowe linie, dzięki którym nad morze można dojechać z gdańskich Siedlec i południowej części Gdańska bez konieczności przesiadania. Funkcjonuje również linia autobusowa 606 z centrum Gdańska do Twierdzy Wisłoujście oraz na Westerplatte.

Warto mieć na uwadze, że głównymi zaletami komunikacji miejskiej, są przede wszystkim: oszczędność paliwa, krótszy czas dojazdu, a także komfort podróży. Na każde z gdańskich kąpielisk można szybko i wygodnie dojechać rowerem.

Nad ładem i porządkiem w pasie nadmorskim czuwają zmotoryzowane, rowerowe oraz piesze patrole Straży Miejskiej. We wszystkie wakacyjne weekendy po nadmorskich drogach rowerowych porusza się również rowerowy patrol ratowników medycznych ze Stowarzyszenia Na Rzecz Ratownictwa „Adiutare”.

Szczegółowe informacje dotyczące rozkładów jazdy komunikacji miejskiej można znaleźć tutaj - Zarząd Transportu Miejskiego