Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Kolizja we Wrzeszczu

Zablokowane skrzyżowanie, dwa rozbite samochody i ranny kierowca. To skutki zdarzenia, które miało miejsce na jednym ze skrzyżowań we Wrzeszczu. Strażnicy natychmiast udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu. Zabezpieczyli też miejsce kolizji oraz powiadomili odpowiednie służby.

W niedzielę, 14 maja, funkcjonariusze z Referatu III patrolowali swój rejon służbowy. Około godziny 12.30 byli świadkami zderzenia dwóch aut osobowych na skrzyżowaniu alei Grunwaldzkiej z aleją Żołnierzy Wyklętych. Jeden z kierowców biorących udział w wypadku był bardzo osłabiony. Skarżył się na ból głowy, biodra oraz twierdził, że jest mu zimno.

Mundurowi szybko zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania wezwali na miejsce karetkę pogotowia, straż pożarną oraz policję. Rannemu udzielili pierwszej pomocy przedmedycznej. Ustabilizowali kręgosłup na odcinku szyjnym oraz okryli mężczyznę kocem termicznym.

Po kilku minutach na miejscu pojawiły się służby ratownicze. Załoga karetki pogotowia zajęła się poszkodowanym, a strażacy przystąpili do oczyszczania drogi z płynów, które wyciekły z uszkodzonych pojazdów. Informacje na temat zdarzenia strażnicy przekazali patrolowi policji, który prowadził dalsze czynności.