Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Kolizja na wiadukcie

Kolizja na wiadukcieRozbite auto na estakadzie za łukiem drogi to poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Dlatego też strażnicy widząc we wtorkowy wieczór taką sytuację, od razu przystąpili do działania. Miejsce trzeba było właściwie zabezpieczyć.

14 sierpnia, godzina 19:30. Patrol z Referatu Interwencyjnego jechał na skuterach w swój służbowy rejon. Na wiadukcie, w miejscu gdzie ulica Elbląska przechodzi w Podwale Przedmiejskie, funkcjonariusze zauważyli uszkodzony pojazd. Samochód blokował lewy pas jezdni.

Kolizja na wiadukciePrzede wszystkim upewniliśmy się, że nikt nie potrzebuje pomocy medycznej. Nie było konieczności wzywania pogotowia. Ponieważ z auta wyciekały płyny eksploatacyjne, za pośrednictwem Stanowiska Kierowania poprosiliśmy o zadysponowanie jednostki Państwowej Straży Pożarnej. Pomoc drogową wezwał już wcześniej kierowca rozbitego pojazdu – mówi młodszy strażnik Katarzyna Sobańska. Do kolizji doszło za wzniesieniem i łukiem drogi. Widoczność była ograniczona. Kierowca ustawił wprawdzie trójkąt ostrzegawczy, uznaliśmy jednak, że miejsce zdarzenia trzeba zabezpieczyć dodatkowo, tak aby wyeliminować zagrożenie dla innych uczestników ruchu na wiadukcie – dodaje.

Kolizja na wiadukcieWskutek kolizji uszkodzone zostały: pojazd oraz bariera energochłonna. Rozbite auto zabrała pomoc drogowa. Jezdnię oczyścili strażacy.