Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Kolizja na ul. Gospody

Autor: Robert Kacprzak
Niemal na oczach strażników doszło do niebezpiecznie wyglądającego zdarzenia. Kierowca auta osobowego zderzył się z mężczyzną na skuterze. Funkcjonariusze udzielili pierwszej pomocy poszkodowanemu z jednośladu i udrażniali ruch na ulicy.
straznik stoi tyłem do aparatu między radiowozem a autem osobowym. na pierwszym planie skuter leżący na jezdni

Sobota, 16 marca. Kilka minut po godz. 14:00 funkcjonariusze z Referatu I jechali ulicą Gospody, gdy kilkaset metrów przed nimi doszło do kolizji. Mężczyzna wyjeżdżając autem z drogi podporządkowanej zderzył się ze skuterem jadącym ulicą Gospody. Kierowca jednośladu wywrócił się i upadł na jezdnię. Strażnicy natychmiast ruszyli mu z pomocą.

Okazało się, że poszkodowany nie odniósł poważnych obrażeń. Był zdezorientowany i w szoku. Strażnicy uspokoili mężczyznę i wezwali na miejsce służby ratunkowe. Na ulicy Gospody zaczął tworzyć się zator. Funkcjonariusze zdecydowali się go rozładować i wahadłowo kierowali ruchem.

Po kilku minutach na miejscu byli już strażacy. Zabezpieczyli plamę po paliwie, które wyciekło na jezdnię i usunęli z drogi uszkodzone pojazdy. Po odblokowaniu ulicy strażnicy wrócili do swoich zadań, a uczestnicy kolizji oczekiwali na przyjazd policjantów.