Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Kolizja na obwodnicy

Kolizja na obwodnicyZderzenie dwóch aut sparaliżowało ruch na gdańskim odcinku obwodnicy na wysokości Owczarni. Patrol straży miejskiej był pierwszy na miejscu zdarzenia. Mundurowi udzielili pierwszej pomocy poszkodowanej kobiecie i wezwali służby ratownicze.

Sobota, 2 grudnia. Funkcjonariusze z Referatu IV patrolowali ulicę Radarową. Około godziny 12.00 zauważyli, że na pasie obwodnicy w kierunku Gdańska zderzyły się dwa samochody. Natychmiast udali się na miejsce kolizji.

W pierwszej kolejności strażnicy udzielili pomocy przedmedycznej młodej kobiecie. Poszkodowana skarżyła się na ból karku. Funkcjonariusze założyli jej kołnierz ortopedyczny. Inni uczestnicy kolizji nie potrzebowali pomocy. Jednocześnie mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Natężenie ruchu w tym miejscu było duże. Mając na uwadze bezpieczeństwo poszkodowanych, wyłączyliśmy z ruchu jeden pas jezdni – opowiada aplikant Izabela Kochańska.

Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania strażnicy wezwali pogotowie ratunkowe i straż pożarną. Jedno z aut miało bowiem zakleszczoną maskę, co uniemożliwiało odłączenie instalacji elektrycznej. Dodatkowo z pojazdu wyciekały płyny eksploatacyjne.

Niedługo potem przyjechały wezwane służby ratownicze. Poszkodowaną kobietą zajęła się załoga karetki pogotowia. Miejsce zdarzenia strażnicy przekazali policji i straży pożarnej.