Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Kolizja drogowa na trasie W-Z

Autor: Andrzej Hinz
Poranna mgła i niedostosowanie prędkości do warunków na drodze to główne przyczyny zdarzenia, do którego doszło niedaleko węzła Karczemki. Około 50-letni kierowca stracił panowanie nad autem i wypadł z drogi. Na miejscu pierwsi byli strażnicy miejscy. Udzielili kierującemu pierwszej pomocy i wezwali odpowiednie służby.
Kolizja drogowa (1)

Sobota, 13 listopada. Kilka minut przed godziną 9:30 patrol z Referatu IV jechał aleją Armii Krajowej. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli na wysokości zjazdu do centrum handlowego przewrócony samochód. Natychmiast udali się w kierunku uszkodzonego pojazdu. Sytuacja wyglądała poważnie.

Zatrzymaliśmy radiowóz w bezpiecznym miejscu i podeszliśmy sprawdzić, czy nikt nie potrzebuje pomocy. Na poboczu stało dwóch mężczyzn. Jeden z nich miał zakrwawioną głowę. Dodatkowo z uszkodzonego pojazdu wyciekały płyny eksploatacyjne – mówi aplikant Karol Pałczyński.

Kolizja drogowa (2)

Strażnicy udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy i wezwali służby ratunkowe. Do czasu ich przyjazdu monitorowali stan poszkodowanego oraz zabezpieczali miejsce kolizji. Dalsze czynności w sprawie przejęły policja i straż pożarna.

Jak informuje nadkom. Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, przyczyną kolizji było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, przez co kierujący stracił panowanie nad pojazdem. Sprawca zdarzenia drogowego został ukarany mandatem.