Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Kolejny zatrzymany dzięki monitoringowi

Autor: Monika Domachowska
Mężczyzna dokonał kradzieży rozbójniczej w sklepie spożywczym. Kilka dni później na ekranach wypatrzyli go operatorzy monitoringu miejskiego. Dzięki sprawnej współpracy z policją mężczyznę udało się zatrzymać.
Kamery monitoringu na tle ceglanej ściany.

Czwartek, 16 listopada. Podczas przekazywania zmiany operatorzy monitoringu wizyjnego rozpoczynający pracę zostali poinformowani przez poprzedników o zaobserwowaniu mężczyzny podejrzewanego m.in. o dokonanie kradzieży rozbójniczej. Do zdarzenia doszło 9 listopada w sklepie spożywczym przy ul. Długie Ogrody. Operatorzy zaobserwowali go 16 listopada po godz. 16 na ul. Wały Jagiellońskie. Informację przekazali funkcjonariuszom policji, którzy podjęli poszukiwania w określonym rejonie. Jednak tym razem podejrzanego nie udało się ująć.  

Do pracy przystąpiła zatem druga zmiana operatorów monitoringu. Przejrzeli zarejestrowany materiał, w celu ustalenia drogi oddalenia się mężczyzny. Uważnie obserwowali też rejon. Po godz. 18 dostrzegli, jak przy Dworcu Głównym PKP poszukiwany wsiada do autobusu. Informacje na ten temat na bieżąco przekazywali policjantom. Po chwili w autobusie przy przystanku Zaroślak 25-latek został zatrzymany przez policjantów.  

Podczas sprawdzania jego danych okazało się, że jest poszukiwany trzema listami gończymi i ma do odbycia ponad półtoraroczną karę pozbawienia wolności za kradzieże i kradzieże z włamaniem. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany przez policjantów z Wrzeszcza do sprawy kradzieży towaru z drogerii. W piątek usłyszał zarzut za kradzież trzech szczoteczek wartych prawie tysiąc złotych. Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił także na przedstawienie sprawcy w prokuraturze zarzutu za kradzież rozbójniczą. Mężczyzna zgodnie z dyspozycją sądu został przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi ponad półtora roku. Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat więzienia.