Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Kolejny mikrolas posadzony

Autor: Andrzej Hinz
W miniony weekend mieszkańcy dzielnicy Piecki-Migowo w Gdańsku wzięli udział w wyjątkowej akcji sadzenia roślin, tworząc kolejny już kieszonkowy las w naszym mieście. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 10:00 w sobotę, 16 marca, na terenie zielonym przy ulicy Zabłockiego 3.
maskotki straży miejskiej

Na wydzielonym i odpowiednio przygotowanym obszarze o powierzchni 200 metrów kwadratowych zorganizowano sadzenie drzewek i krzewów rodzimych gatunków. W sumie uczestnicy posadzili 600 roślin. Jest to już trzeci miejski mikrolas, który powstał dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz współpracy z włodarzami Gdańska. Chociaż obecnie wygląda niepozornie, to niedługo będzie stanowił cenny element zielonej przestrzeni w tej części miasta.

strażnik sadzi drzewko

Dodatkową atrakcją dla uczestników był udział naszej maskotki lwa Leosia, który nie tylko pozował do zdjęć, ale także aktywnie wspierał osoby uczestniczące w sadzeniu roślin. Na miejscu obecni byli także funkcjonariusze z Referatu Ekologicznego, prezentując specjalistyczny radiowóz oraz dzieląc się wiedzą na temat ochrony środowiska.

Gdańszczanie zasadzili nowy mikrolas, rośnie w Pieckach- Migowie na gdansk.pl

lew leoś sadzi drzewko

Projekt tworzenia mikrolasów w Gdańsku rozwija się dynamicznie, a pierwszy tego typu zagajnik powstał w zeszłym roku w sąsiedztwie zbiornika retencyjnego Świętokrzyska II. Inicjatywa ta jest realizowana zgodnie z zasadami japońskiego botanika Akiry Miyawakiego i stanowi istotny krok w kierunku tworzenia bardziej zielonych i ekologicznych przestrzeni w mieście. Warto podkreślić, że tego typu inicjatywy i wydarzenia to nie tylko okazja do aktywnego uczestnictwa w tworzeniu przyjaznej dla środowiska przestrzeni, ale także doskonała okazja do integracji społeczności lokalnej.