Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Kolejne zwierzęta trafiły na śmietnik

Autor: Andrzej Hinz
Pod koniec kwietnia pisaliśmy o kawii domowej, którą ktoś wyrzucił do kontenera na odpady. Kilka dni temu sytuacja się powtórzyła... Tym razem na śmietnik trafiły dwa gryzonie, które nieodpowiedzialny właściciel zostawił na pewną śmierć.
Wiata śmietnikowa

Czwartek, 2 czerwca. Kilka minut przed godziną 13:00 na numer 986 wpłynęło niecodzienne zgłoszenie. Mężczyzna poinformował dyżurnego, że przy wiacie śmietnikowej zauważył klatkę, w której prawdopodobnie znajdują się chomiki lub inne gryzonie. Na miejsce pojechali strażnicy z Referatu Ekologicznego.

Funkcjonariusze zauważyli przy kontenerach na odpady plastikowy kosz na zakupy, a nim mały transporter. W środku były dwa szczury. Gryzonie nie miały wody ani jedzenia. Zwierzęta były wystraszone i zdezorientowane. Gdyby nie zauważył ich przechodzień, który powiadomił o zdarzeniu mundurowych, zwierzęta nie miałyby szansy na przeżycie.

szczurki w kontenerku

Na szczęście dla małych szczurków cała historia skończyła się dobrze i gryzonie szybko znalazły nowy dom. Porzucone zwierzęta przygarnął jeden z naszych kolegów z pracy. O całej sprawie strażnicy powiadomili też policję.