Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Kolejne ekologiczne klasy z wizytą u nas
Kolejne ekologiczne klasy z wizytą u nas

Uczymy dzieci ekologicznych nawyków. Także w tym roku szkolnym w siedzibie Straży Miejskiej w Gdańsku odbywają się lekcje z cyklu „Ekologiczna klasa”. W czwartek 19 marca naszymi gośćmi byli uczniowie dwóch gdańskich szkół: SP nr 8 na Chełmie oraz SP nr 79 na Przymorzu.

Zajęcia pod hasłem „Ekologiczna klasa” prowadzą strażnicy z Referatu Profilaktyki. Lekcje odbywają się już od kilku lat. Młodzi ludzie uczą się podstawowych zasad ekologii: między innymi jak ograniczać wytwarzanie śmieci, jak właściwie segregować odpady oraz w jaki sposób można wykorzystać nieprzydatne już (jak by się mogło wydawać) przedmioty. W programie spotkań są: prezentacje, filmik, ćwiczenia praktyczne oraz swobodne pogawędki. Na pożegnanie dzieci dostają drobne gadżety.

Mimo, że bardzo dużo mówi się o ekologii i segregowaniu odpadów, podczas eko-zajęć w straży nie zabrakło informacji, które okazały się dla uczniów nowe. Natomiast dzięki możliwości aktywnego zaangażowania się w przebieg lekcji, dzieci się nie nudziły i spotkanie było dla nich atrakcyjne – mówi Maria Jusko, wychowawczyni klasy III c w Szkole Podstawowej nr 8 w Gdańsku.

Takie lekcje są bardzo przydatne. Uczniowie odbierają je pozytywnie. Dostają konkretne wskazówki, ćwiczą praktyczne umiejętności i stają się bardziej wrażliwe na kwestie związane z ochroną środowiska. To element przygotowania do życia w społeczeństwie – podkreśla Anna Zochowska, wychowawczyni klasy II a w Szkole Podstawowej nr 79 w Gdańsku.

Dziękujemy za fajną lekcję! – powiedział nam wychodząc z budynku straży Damian, uczeń klasy III c SP nr 8. My też dziękujemy. Za miło i owocnie spędzony czas…

[gallery link="file" ids="12302,12303,12304"]

Czytaj także:

Strażnicy miejscy ekowykładowcami