Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Kokoszki: Prezydent rozmawiał z mieszkańcami

Kokoszki: Prezydent rozmawiał z mieszkańcamiPonad 150 mieszkańców Kokoszek odwiedziło Pozytywną Szkołę Podstawową przy ulicy Azaliowej, by porozmawiać z prezydentem Gdańska. 58. spotkanie z cyklu „Twoja dzielnica - Twój Gdańsk” odbyło się w środę 3 lutego. Paweł Adamowicz mówił między innymi o inwestycjach zrealizowanych ostatnio w tej części miasta, jak również o tych planowanych.

Kokoszki: Prezydent rozmawiał z mieszkańcamiUczestnikami spotkania byli jak zwykle strażnicy miejscy. Słuchali uwag mieszkańców oraz ich sugestii. Jak się okazuje, największym problemem porządkowym w Kokoszkach wydaje się być dym z kominów. O możliwość podejmowania interwencji wobec sąsiadów, którzy być może spalają w swoich piecach śmieci, funkcjonariusze byli pytani najczęściej.

Na przygotowanym przez straż miejską stoisku znaleźć można było materiały edukacyjne i informacyjne, plakaty, zakupione przez miasto torebki na psie nieczystości oraz „Kartki dla Sąsiada”, które cieszą się wśród gdańszczan dużym powodzeniem. Prezentowane były też animowane filmiki edukacyjne, które powstały w ramach kampanii „Razem dbamy o Nasze Miasto”.

Dzielnicę Kokoszki obejmuje swoim zasięgiem

Referat V Straży Miejskiej w Gdańsku,

z siedzibą przy ulicy Wilanowskiej 2, tel. 58 322 52 04.

Przypominamy, że wszelkie problemy porządkowe na terenie miasta można zgłaszać strażnikom miejskim dzwoniąc pod bezpłatny, alarmowy numer 986.

Przeczytaj relację ze spotkania na: gdansk.pl