Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Kłopotliwe kółko
Autor: Wojciech Siółkowski
Niepełnosprawna gdańszczanka korzystała z uroków spaceru. I wtedy właśnie w jej elektrycznym wózku zepsuło się kółko! Gdy okazało się, że dalsza jazda nie jest możliwa, a ciemne chmury zwiastują rychłą ulewę, kobieta zadzwoniła do straży miejskiej. Pomoc przyszła natychmiast.
Uszkodzone kółko 900px

Czwartek, 13 czerwca. Około godziny 11:00 na numer 986 wpłynęło zgłoszenie dotyczące osoby niepełnosprawnej. Wysłano do niej patrol z Referatu V. Problem miała kobieta, która korzystała z elektrycznego wózka inwalidzkiego. Zepsuło się w nim przednie kółko. Awaria unieruchomiła pojazd.

W radiowozie nie mieliśmy odpowiednich narzędzi, by dokonać naprawy. Pytaliśmy o nie w pobliskich sklepach, zagadywaliśmy kierowców na parkingu, ale nikt nie był w stanie nam pomóc – mówi strażnik Marek Sikorski.

Mundurowi nie mieli czasu do stracenia. Na niebie zbierały się coraz ciemniejsze chmury i były obawy, że lada chwila może lunąć deszcz. Dlatego też funkcjonariusze zaprosili kobietę do radiowozu, a do problemu postanowili podejść kreatywnie, biorąc sprawy dosłownie w swoje ręce.

I udało się! – podkreśla z uśmiechem Marek Sikorski.

Niepełnosprawna odjechała do domu. Deszcz najprawdopodobniej nie zdążył jej złapać.