Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Kilometry dla Gdańska

Autor: Robert Kacprzak
Kilka tysięcy gdańskich rowerzystów kręciło kilometry dla swego miasta w Ogólnopolskiej Grze Rowerowej. Wśród nich byli też strażnicy miejscy. Mundurowi zebrali ponad 68 tysięcy punktów i w swojej kategorii zajęli VI miejsce. W podobnych przedsięwzięciach nasi funkcjonariusze uczestniczą od lat.
plac przed siedzibą Straży Miejskiej przy ulicy Elbląskiej rowerzysta z rowerem radiowozy samochody osobowe siedziba straży miejskiej

Od początku września do końca października cztery pomorskie miasta rywalizowały w Ogólnopolskiej Grze Rowerowej. W grodzie nad Motławą zmagania przebiegały pod hasłem „Kręć kilometry dla Gdańska”. Wśród 300 zgłoszonych firm, placówek oświatowych i instytucji była również straż miejska. Trzynastu mundurowych cyklistów wykręciło ponad 14 tysięcy kilometrów i zgromadziło na swoim koncie 68 757 punktów. Ze średnią 226,17 punktów na osobę mundurowi zajęli w swojej kategorii szóstą lokatę.

Walka o pierwsze miejsce w drużynie strażników trwała do ostatnich minut. Ostatecznie triumfował Michał Tatarczuk z Referatu Interwencyjnego, który zdobył 11 717 punktów. Kolejne miejsca zajęli: Mariusz Jakubowski (11 491 punktów) z Referatu II oraz Krzysztof Schuetz (11 297 punktów) z Referatu III.

Do jeżdżenia rowerem zachęcać mnie nie trzeba. W Gdańsku mamy bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę rowerową. Jednoślad jest moim codziennym środkiem transportu. Jazda na rowerze pozytywnie wpływa na zdrowie. Kiedy nie muszę, staram się nie wsiadać do auta – podkreśla Michał Tatarczuk.

Ogólnopolską Grę Rowerową zorganizowała firma Asante Bikes w partnerstwie z miastami: Gdańsk, Gdynia, Sopot oraz Tczew. Celem kampanii było zmotywowanie mieszkańców do regularnej jazdy na rowerze nie tylko latem. Szczególnie premiowane były przejazdy do pracy i z powrotem. Uczestnik dostawał za nie dodatkowe punkty. Aby zmotywować rowerzystów do udziału w zabawie w chłodniejsze dni, punkty zdobyte w październiku liczyły się podwójnie.

W Gdańsku w kampanii aktywnie uczestniczyło 3543 rowerzystów. Przez dwa miesiące wykręcili oni wspólnie 1 644 594 kilometry.

Podsumowanie kampanii „Kręć kilometry dla Gdańska” na gdansk.pl oraz rowerowygdansk.pl