Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Kierował autem mimo braku uprawnień

Autor: Andrzej Hinz
Na swoim koncie miał sądowy zakazy prowadzenia pojazdów. Niezrażony tym faktem ponownie wsiadł za kierownicę. Nie zważając na znaki, wjechał na teren, gdzie wymagany jest identyfikator. Jego przejażdżka zakończyła się, gdy spotkał strażników.
Sygnał świetlne radiowozu

Poniedziałek, 25 lipca. O godzinie 18:20 strażnicy z Referatu Interwencyjnego zauważyli samochód osobowy, który jeździł po terenie dworca PKS przy ulicy 3 maja. Ponieważ na terenie obowiązuje znak drogowy B-1 „zakaz ruchu w obu kierunkach”, funkcjonariusze postanowili sprawdzić, czy kierujący miał prawo tam wjechać. Mundurowi podjęli interwencję.

W czasie kontroli dokumentów okazało się, że kierujący nie posiada stosownego identyfikatora. Mężczyzna przyznał się też mundurowym, że ma zawieszone uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Funkcjonariusze za pośrednictwem Stanowiska Kierowania wezwali patrol policji, który przejął sprawę.

Jak informuje nadkom. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, podczas sprawdzania danych mężczyzny policjanci ustalili, że 63-latek ma sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi od listopada 2020 roku do listopada 2026 roku. Kierowca został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu celem wykonania z nim dalszych czynności.