Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Każdy może pomóc - pomogliśmy i my!

Świąteczne paczki dla 18 dzieci objętych opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przygotowali pracownicy Straży Miejskiej w Gdańsku. Tym samym kolejny raz włączyli się w akcję „Każdy może pomóc”. Za kilka dni prezenty trafią do najmłodszych.
strażnicy z prezentami w przedsionku głównej siedziby Straży Miejskiej

W ramach VII edycji akcji strażnicy miejscy ponownie wczuli się w rolę św. Mikołajów. Przygotowane przez nich paczki trafiły już do siedziby Międzynarodowych Targów Gdańskich - AmberExpo, gdzie 18 grudnia podczas świątecznej zabawy zostaną wręczone najmłodszym.

„Każdy może pomóc” to przedsięwzięcie, dzięki któremu mieszkańcy mogą spełnić świąteczne marzenia gdańskich dzieci, objętych wsparciem pomocy społecznej. Na podstawie listów opisujących dzieci darczyńcy anonimowo przygotowują im upominki. Maluch nie pozna darczyńcy, obdarowujący zaś nie zobaczy beneficjenta – mówi Sylwia Ressel, rzecznik prasowy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Przez sześć lat udało się spełnić marzenia prawie 2,5 tysiąca gdańskich dzieci z rodzin uboższych, mniej zaradnych opiekuńczo, z problemem przemocy oraz z rodzin zastępczych. Oprócz straży miejskiej paczki dla potrzebujących przygotowują też m.in. włodarze miasta, gdańscy radni, jednostki i instytucje miejskie oraz Policja. Akcja organizowana jest przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

[gallery link="file" ids="18536,18537,18539"]

Dziękujemy wszystkim pracownikom Straży Miejskiej w Gdańsku, którzy przyłączyli się do akcji i zaangażowali w przygotowanie upominków dla dzieci!

Więcej informacji o akcji na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku