Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Kary dla sprawców wykroczeń przy ulicy Kazimierza Wielkiego

Autor: Marta Drzewiecka
Strażnicy przeprowadzili kolejne wzmożone kontrole. Działania trwały od wtorku do czwartku (17-19 września). Swoim zasięgiem objęły ulice: Kazimierza Wielkiego, Czerską i Starogardzką. Patrole interweniowały 30 razy.
Ulica Kazmierza Wlk foto 01

Na kierowców, którzy złamali przepisy ruchu drogowego, funkcjonariusze nałożyli 15 mandatów (na łączną kwotę 1500 złotych). Udzielili też 11 pouczeń. W 4 przypadkach mundurowi wystawili zawiadomienia o popełnieniu wykroczenia (są to wezwania do siedziby straży miejskiej, które będą skutkowały mandatami, pouczeniami lub wnioskami do sądu). 14 razy strażnicy zakładali na koła aut blokady.

Kazimierza Wlk. 3

Wzmożone kontrole były efektem licznych zgłoszeń mieszkańców, którzy skarżyli się na kierowców, że łamią zasady obowiązujące w strefach zamieszkania i parkują w miejscach niewyznaczonych.

Koniec działań nie oznacza, że strażnicy przestaną pojawiać się w okolicach ulicy Kazimierza Wielkiego. Wprost przeciwnie. Patrole nadal będą kontrolować sytuację w tym miejscu. Warto też nadmienić, że w najbliższym czasie podobne akcje zostaną przeprowadzone również w innych częściach Gdańska.