Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Kary dla sprawców wykroczeń drogowych

Autor: Marta Drzewiecka
219 razy interweniowali strażnicy miejscy podczas trzydniowych działań, które odbyły się na przełomie maja i czerwca. Mundurowi przeprowadzili wzmożone kontrole na terenie Wrzeszcza Górnego, Strzyży, Głównego Miasta, Chełmu i Piecek-Migowa.
strażnik zakłada blokadę na koło ul. Brzozowa.JPG

Na kierowców, którzy złamali przepisy ruchu drogowego, funkcjonariusze nałożyli łącznie 132 mandaty i udzielili 17 pouczeń. W 70 przypadkach strażnicy wystawili zawiadomienia o popełnieniu wykroczenia (są to wezwania do siedziby straży miejskiej, które będą skutkowały mandatami, pouczeniami lub wnioskami do sądu).

30 maja mundurowi prowadzili działania na terenie Wrzeszcza Górnego i Strzyży. Za nieprzestrzeganie przepisów drogowych ukarali mandatami 35 osób, udzielili 6 pouczeń i wystawili 29 zawiadomień o popełnieniu wykroczenia. Dzień później funkcjonariusze kontrolowali pojazdy pod kątem nieprawidłowego parkowania na Głównym Mieście i ul. Łąkowej. Efektem ich działań było 66 mandatów, 4 pouczenia i 33 zawiadomienia o popełnieniu wykroczenia. 2 czerwca strażnicy prowadzili kontrole na terenie dzielnic: Chełm i Piecki-Migowo. Nałożyli wówczas 31 mandatów, pouczyli 7 osób i wystawili 8 zawiadomień o popełnieniu wykroczenia.

strefa D-40 ul. Jabłońskiego.JPG

Restrykcyjne działania ze strony mundurowych są odpowiedzią na liczne zgłoszenia mieszkańców, którzy na numer 986 zgłaszają różne przypadki łamania przepisów przez kierowców. Celem każdej takiej akcji jest ograniczenie liczby popełnianych wykroczeń do minimum.