Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
"Kartki dla Sąsiada" także w Rybniku i Raciborzu

"Kartki dla Sąsiada" także w Rybniku i RaciborzuPierwszy nakład liczący trzy tysiące sztuk rozszedł się w ciągu miesiąca. Nieco zaskoczeni tak dużym zainteresowaniem, wydrukowaliśmy kolejne egzemplarze. Mowa o „Kartkach dla Sąsiada”, które od połowy listopada dostępne są w Gdańsku. W ciągu czterech miesięcy przekazaliśmy mieszkańcom, radom dzielnic, wspólnotom oraz spółdzielniom mieszkaniowym ponad 10 tysięcy pocztówek! W świat poszedł również sam pomysł. „Kartki dla Sąsiada” pojawiły się niedawno w Rybniku i Raciborzu.

Siostrzane pocztówki różnią się nieco między sobą, lecz w przypadku każdej z nich chodzi o to samo: byśmy poczuli się strażnikami naszego najbliższego otoczenia, nie przechodzili obojętnie obok problemów porządkowych i potrafili zwrócić uwagę tym, którzy nie przestrzegają na co dzień dobrosąsiedzkich zasad – jeśli nie bezpośrednio, to właśnie za pośrednictwem kartki.

[Tu znajdziesz więcej informacji o „Kartkach dla Sąsiada”]

Inicjatywa gdańskich mundurowych spotkała się z bardzo życzliwym przyjęciem mieszkańców oraz mediów. Kartkami zainteresowali się strażnicy miejscy z innych miast. Uznali, że taka inicjatywa ma szansę sprawdzić się również na ich terenie. Od pewnego czasu „Kartki dla Sąsiada” dostępne są w Rybniku i Raciborzu. I także o nich od razu zrobiło się głośno!

[Rybnickie „Kartki dla Sąsiada” w mediach: TVN24, TVP Katowice, Onet, Nowiny, Radio 90]

[Raciborskie „Kartki dla Sąsiada” w mediach: Fakt, Dziennik Zachodni, Radio Vanessa]

Zobacz filmik, którym promuje „Kartkę dla Sąsiada” Miasto Racibórz:
[video youtube="izobflEvR1A"]

Przypominamy, że w Gdańsku „Kartki dla Sąsiada” są dostępne w każdym referacie dzielnicowym Straży Miejskiej oraz w jej głównej siedzibie przy ul. Elbląskiej 54/60. Można je też drukować we własnym zakresie.

[gallery link="file" columns="2" ids="13542,13543"]