Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Kamienny sokół poderwał się do lotu

[caption id="attachment_11431" align="aligncenter" width="600"]Kamienny sokół poderwał się do lotu fot. Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Gdańsku[/caption]

Niewiele brakowało, a wczorajszy poranek na Starym Mieście w Gdańsku rozpocząłby się od tragedii. Kamienny ptak ozdabiający jedną z kamienic przy ul. Grobla II runął na chodnik.

Kilka minut po godzinie 9 strażnicy z Referatu II otrzymali zgłoszenie dotyczące rzeźby, która oderwała się od fasady budynku znajdującego się przy ul. Grobla II i spadła na chodnik. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze ustalili, że w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał jednak okoliczni mieszkańcy podkreślali, że sytuacje, w których od budynków odpadają elementy elewacji czy zdobień występują regularnie.

Kamienny ptak został załadowany do radiowozu i przewieziony do siedziby Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Gdańsku. By zapobiec powtórce tego typu sytuacji, która mogłaby zakończyć się tragicznie urzędnicy skontrolują stan techniczny budynku oraz innych rzeźb.