Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
„Jestem bezpieczny na ulicy”
Autor: Andrzej Hinz
Szkoła Podstawowa nr 77 w Gdańsku we współpracy ze Strażą Miejską zorganizowała dla dzieci turniej wiedzy o bezpieczeństwie. Swoje drużyny wystawiły: Przedszkola nr 39, 49, 57, 60, 64 oraz szkoła współorganizująca konkurs. Była wspaniała zabawa i nagrody dla zwycięzców. Wydarzenie swoim patronatem objęli: Pomorski Kurator Oświaty oraz Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku.
Zdjęcie z www.zkpig7.pl
Zdjęcie z www.zkpig7.pl

7 lutego w konkursie „Jestem bezpieczny na ulicy" rywalizowało ze sobą 6 drużyn. Każda z nich składała się z 3 osób. Funkcjonariusze z Referatu Profilaktyki czuwali nad prawidłowym przebiegiem zmagań. Dzieci brały udział w wielu konkurencjach: rozwiązywały zagadki, pokazywały, jak należy zachować się w różnych niebezpiecznych sytuacjach. Zadaniem małych uczestników  konkursu było też między innymi dobranie numerów alarmowych do odpowiednich pojazdów, układnie puzzli ze znakami drogowymi czy pokazanie, jak prawidłowo należy przechodzić przez przejście dla pieszych. 

Zdjęcie z www.zkpig7.pl (2)
Zdjęcie z www.zkpig7.pl 

W nagrodę za udział w turnieju wszystkie drużyny otrzymały dyplomy oraz nagrody. Wśród nich znalazły się między innymi: gry planszowe i układanki. Najlepsza okazała się reprezentacja Przedszkola nr 60. Po zakończeniu konkursowych zmagań strażnicy wyświetlili dla najmłodszych film edukacyjny.

***