Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Jenot w pułapce

Jenot w pułapceWystraszony i zmęczony siedział w Kanale Raduni. Nie był w stanie sam wydostać się na brzeg. Ściany zabezpieczające koryto rzeki były dla jego łapek przeszkodą nie do pokonania. Na pomoc bezradnemu zwierzakowi ruszyli strażnicy miejscy razem ze strażakami.

Sobota, 29 września. Około godziny 14.00 funkcjonariusze z Referatu VI otrzymali zgłoszenie dotyczące bliżej nieznanego zwierzęcia. Według zgłaszającego, było ono uwięzione w Kanale Raduni na wysokości obwodnicy południowej. Mundurowi natychmiast udali się we wskazane miejsce.

Pod kładką w wodzie siedział wystraszony i zmęczony jenot. Nie mógł wspiąć się po wysokiej ścianie i samodzielnie wyjść z kanału – mówi starszy specjalista Andrzej Hinz.Jenot w pułapce

Funkcjonariusze wezwali straż pożarną. Strażacy za pomocą odpowiedniego sprzętu wyciągnęli jenota z wody. W tym czasie zwierzakowi i jego wybawcom kibicował spory tłum, który zebrał się obok kładki.

Uwolniony jenot bardzo szybko ochłonął po ciężkich przeżyciach i nie potrzebował pomocy weterynarza. Nic więc nie stało na przeszkodzie, by mógł wrócić na wolność.