Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Ranny jastrząb na Osowej

Autor: Andrzej Hinz
Drapieżnik z uszkodzonym skrzydłem leżał na trawniku. Nie był w stanie odlecieć. Cierpliwie czekał na pomoc, z którą przyszli strażnicy miejscy. Zwierzę trafiło do lecznicy.
Jastrząb owinięty siecią

Środa 15 kwietnia. Około godziny 8:20 do Straży Miejskiej zadzwoniła kobieta. Przekazała funkcjonariuszom informację o rannym zwierzęciu. Ptak miał leżeć między drzewami parku leśnego przy ulicy Niedziałkowskiego. Funkcjonariusze z Referatu IV natychmiast pojechali to sprawdzić. 

Jastrząb leżał pod drzewem niedaleko ulicy. Prawdopodobnie miał złamane skrzydło. Widać było, że jest osłabiony i cierpi. Zwierzę wymagało pomocy weterynarza - mówi inspektor Tomasz Majewski.

jastrząb w klatce

Za pośrednictwem Stanowiska Kierowania mundurowi wezwali firmę zajmującą się odławianiem rannych zwierząt na terenie Gdańska. Do czasu przyjazdu jej pracowników pilnowali jastrzębia, ponieważ znajdował się w miejscu chętnie odwiedzanym przez spacerowiczów z psami. Potem strażnicy pomogli w odłowieniu ptaka. Ranne zwierzę trafiło do Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Ostoja”.