Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

Jarmarkowe interwencje

Pierwszy tydzień Jarmarku Dominikańskiego już za nami. W tym czasie funkcjonariusze straży miejskiej interweniowali ponad 1600 razy i udaremnili dwie kradzieże.

W tym roku Jarmark Dominikański rozpoczął się 25 lipca. W pierwszym tygodniu trwania jednej z najważniejszych gdańskich imprez strażnicy miejscy podjęli 1655 interwencji. Odholowano 43 pojazdy, 25 osób zostało odwiezionych do pogotowia socjalnego dla osób nietrzeźwych, a policji przekazano 10 sprawców przestępstw.

Funkcjonariusze straży miejskiej udaremnili również dwie kradzieże. Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce 26 lipca o godzinie 19.00 na ul. Ogarnej. Strażnicy zatrzymali wówczas trzech sprawców kradzieży automatu z gadżetami do telefonów komórkowych, który stał na ul. Garbary. Dwa dni później, 28 lipca o godzinie 19.45 patrol straży miejskiej zatrzymał na ul. Szerokiej trzy osoby, które ukradły buty z jednego ze stoisk na Jarmarku.

Strażnicy miejscy brali także udział w poszukiwaniu 10-letniego chłopca z Warszawy, który zgubił się rodzicom na gdańskiej starówce. W poszukiwaniach dziecka pomocny okazał się monitoring wizyjny na Śródmieściu.