Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców
Winieta 1
Winieta 1
Jak walczyć i jak się bronić
Jak walczyć i jak się bronić

I jak robić to z głową. Eksperci i młodzi adepci sztuk walki spotkali się na III Pomorskim Seminarium Formacji Mundurowych z Systemów Walk Wręcz. Obecni byli także funkcjonariusze Straży Miejskiej.

Sytuacje, które niosą niebezpieczeństwo to dla nich chleb powszedni. Wiedzą jak unieszkodliwić napastnika, ale nie zrobić mu krzywdy oraz jak odeprzeć atak osoby, która ma przy sobie niebezpieczne narzędzie. Około stu funkcjonariuszy oraz żołnierzy w ramach Seminarium mogło wymienić się umiejętnościami oraz podzielić wiedzą i doświadczeniem.

Spotkanie odbyło się w dniu 21 lutego w sali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Traugutta w Gdańsku. W III edycji Pomorskiego Seminarium Formacji Mundurowych z Systemów Walk Wręcz uczestniczyli funkcjonariusze trójmiejskiej policji, Straży Miejskiej, Służby Celnej, straży pożarnej, żołnierze Marynarki Wojennej, Żandarmerii Wojskowej, Sił Powietrznych RP oraz funkcjonariusze Służby Więziennej w tym członkowie Grup Interwencyjnych Służby Więziennej.

Imprezę zorganizował Zakład Karny znajdujący się na gdańskiej Przeróbce pod patronatem Wojewody Pomorskiego, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Gdańsku.

(opracowano na podstawie http://www.sw.gov.pl/pl/okregowy-inspektorat-sluzby-wieziennej-gdansk/news,21671,iii-pomorskie-seminarium.html)