10 grudnia w szkołach średnich dziewięciu pomorskich miast rozpoczął się pierwszy etap III Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczne i Przyjazne Pomorze”.
Jest o co walczyć – nagroda główna to indeks na studia w Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej. Olimpiadę organizują straże miejskie z Gdańska, Kwidzyna, Kościerzyny, Pruszcza Gdańskiego, Pucka, Słupska, Sopotu, Tczewa i Wejherowa wraz z Gdańską Wyższą Szkołą Humanistyczną. Powstała ona w ramach realizacji rządowego programu „Razem Bezpieczniej”. Jej celem jest rozwijanie wśród młodzieży poczucia odpowiedzialności za swoje postępowanie oraz zachęcenie do poznania przepisów prawa i uprawnień instytucji stojących na jego straży. Taka wiedza na pewno przyda się młodym ludziom, bo będą wiedzieć, jak zachować się w sytuacjach, kiedy bezpieczeństwo innych lub ich samych jest zagrożone.
Pierwsza edycja Olimpiady, dotycząca bezpieczeństwa w Gdańsku, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Do udziału zgłosiło się 180 uczniów z gdańskich szkół średnich. Dlatego też pojawił się pomysł, by rozszerzyć jej zasięg na inne miasta naszego województwa. W drugiej edycji dołączyły straże miejskie z Sopotu i Tczewa. Do udziału w Olimpiadzie zgłosiło się wówczas 300 uczniów. W tym roku przyłączyły się straże miejskie z Kwidzyna, Kościerzyny, Pruszcza Gdańskiego, Pucka, Słupska i Wejherowa. Tym samym tegoroczna edycja odbędzie się w dziewięciu miastach i weźmie w niej udział 557 uczniów z 39 szkół.
Olimpiada „Bezpieczne i przyjazne Pomorze” skierowana jest do uczniów szkół średnich wszystkich typów z dziewięciu miast województwa pomorskiego, które biorą w niej udział. Nagrodą główną będzie indeks na wybrany przez zwycięzcę kierunek studiów na Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej. Konkurs przebiega w trzech etapach. Zwycięzcę poznamy 25 marca podczas uroczystego finału naszej Olimpiady. Więcej informacji można znaleźć w Regulaminie Olimpiady.
Przejdź do galerii z pierwszego etapu Olimpiady. Przejdź do galerii z drugiego etapu Olimpiady. Przejdź do galerii z finału Olimpiady.