Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

II Piknik Seniora w Nowym Porcie

II Piknik Seniora w Nowym PorcieKilkadziesiąt osób wzięło udział w II Pikniku Seniora. Impreza odbyła się w środę 12 sierpnia w Nowym Porcie, przed siedzibą Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie przy Placu ks. Gustkowicza. W spotkaniu uczestniczyli także strażnicy miejscy z Referatu Profilaktyki.

Festyn rozpoczął się w samo południe. Dla seniorów, którzy skorzystali z zaproszenia MOPR, przygotowano poczęstunek. Na stołach pojawiły się między innymi: pieczone kiełbaski, gorąca grochówka oraz napoje. Była też muzyka. Można było potańczyć, porozmawiać lub wziąć udział w licznych grach i zabawach. Pogoda dopisywała, humory także. Atmosfera była bardzo przyjemna.

Straż miejska zaproponowała uczestnikom pikniku materiały informacyjne i edukacyjne z zakresu ważnych spraw porządkowych w mieście. W okamgnieniu rozszedł się cały zapas torebek na psie nieczystości. Seniorzy zadawali mundurowym pytania dotyczące pracy strażników oraz możliwości podejmowania przez nich interwencji. Dzielili się uwagami na temat specyfiki swoich miejsc zamieszkania, interesowały ich również kwestie bezpieczeństwa.

Ale były i rozmowy mniej oficjalne, żarty, dużo śmiechu oraz tańce z funkcjonariuszami. Kto nie był, niech żałuje. Pozostając pod wrażeniem imprezy oraz jej uczestniczek i uczestników deklarujemy już dziś: kolejnego Pikniku Seniora na pewno nie przegapimy!

[gallery link="file" ids="13015,13016,13017,13018,13019,13020"]