Z Mieszkańcami i dla Mieszkańców

Winieta 1

I nagroda dla Straży Miejskiej w Gdańsku

I nagroda dla Straży Miejskiej w Gdańsku

Program „Wiem, znam, działam – bezpieczny Senior” został doceniony i nagrodzony przez mieszkańców Gdańska.

W pierwszej edycji konkursu wyróżniono aktywnych seniorów w czterech kategoriach:

  1. Projekt / inicjatywa
  2. Klub seniora
  3. Aktywna seniorka
  4. Aktywny senior

W kategorii Projekt / inicjatywa nagrodę główną otrzymała Straż Miejska w Gdańsku za projekt „Wiem, znam, działam – bezpieczny Senior”, przygotowany i realizowany przez Referat Profilaktyki Straży Miejskiej w Gdańsku.

Wręczenie nagród odbyło się podczas Konferencji „Gdańska debata o starości”, która miała miejsce w piątek 21 czerwca, w Dworze Artusa w Gdańsku.

Celem programu jest aktywizacja oraz uświadomienie osobom starszym zagrożeń występujących w mieście, poszerzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i prawa oraz nauka metod postępowania w sytuacjach niebezpiecznych i zapobiegania zagrożeniom. Istotnym elementem jest również zapoznanie seniorów ze specyfiką działalności Straży Miejskiej w Gdańsku. Zajęcia prowadzone są pod okiem instruktora Pomorskiego Klubu Okinawa Shorin-Ryu Karate, Adriana Litwińskiego, na co dzień funkcjonariusza Straży Miejskiej w Gdańsku.

Jak dotąd odbyły się już trzy edycje projektu. Kolejna planowana jest na jesień – zimę 2013/2014, a rekrutacja odbędzie się na przełomie września i października.

Program „Wiem, znam, działam – Bezpieczny Senior” prowadzony jest przy współpracy z gdańskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku, działającym przy Uniwersytecie Gdańskim oraz Urzędem Miejskim w Gdańsku. Osoby chętne do wzięcia udziału prosimy o kontakt z Uniwersytetem Trzeciego Wieku lub Referatem Profilaktyki Straży Miejskiej w Gdańsku.

Zachęcamy wszystkich seniorów do skorzystania z naszej oferty. Jest to niezwykła okazja połączenia przyjemnego z pożytecznym. Nauki samoobrony oraz aktywnego spędzenia czasu w przyjaznej atmosferze.

[gallery columns="1" link="file" ids="8372"] [wpspoiler name="Fotorelacja - I nagroda dla Straży Miejskiej w Gdańsku"][gallery link="file" ids="8361,8362,8363,8364,8365,8366,8367,8368,8369"] [/wpspoiler] fot. www.glosseniora.pl